História spoločnosti

Poctivo a ručne

Prvý bol Kitl Šláftruňk. Hneď prvý víkend sa na jednej farme predalo sto fliaš. Dobré znamenie!

Spočiatku sa vyrábalo v skromných podmienkach, v jednej miestnosti v centre Jablonca nad Nisou, kde pracovala jedna brigádnička. Postupne sa rozrastala prevádzka aj počet produktov. Sortiment dnes okrem červeného a bieleho Šláftruňk tvoria, povzbudzujúci Životabudič bez alkoholu, Meducínka medicinálny sirup, Šumavské Bylinné, Kitl Medovina a Zámočnícka masť. Zákazníkmi obľúbený je aj sirup z mladých smrekových výhonkov v BIO kvalite s vitamínom C s názvom Kitl Smrkáček BIO. Paletu nápojov doplňujú Syroby - zázvorovýbazovýmätovýgrepovývišňovýmalinový a čiernoríbezľovýuhorkový v BIO kvalite (v limitovanej letnej edícii), pomarančovýcitrónový a ružový kvet (bez konzervantov) v limitovanej edícii pre sviatky lásky. Syroby Kitl sú vyrábané z BIO surovín, zázvor sa dováža z Indonézia a čiernu bazu si firma dokonca pestuje vo vlastných sadoch. Kitl ale vyrába aj doplnky stravy, napríklad veľmi obľúbený je extra silný zázvor na podporu imunity Kitl Eligin BIO. Posledný v rade na trh uvedených výrobkov je tiež Syrob a to Jahodový s dužinou.

Chceme byť efektívni a tak nám pri výrobe pomáha rad strojov. Napriek tomu stále vsádzame na ručnú výrobu. Rukami našich zamestnancov prejde každý náš výrobok. Ručne viazané sú napríklad látkové štvorčeky na uzáveroch fliaš so životabudičom. Veľký dôraz kladieme aj na obaly. Snažíme sa, aby boli pekné a poučné a každý majiteľ výrobku sa aj niečo zaujímavé dozvedel. Osobná starostlivosť vtláča našim výrobkom jedinečný charakter.

Prečo sa firma volá Kitl a nie Kittel

Hoci o slávnom doktorovi Kittel máme veľa informácií vrátane receptov, nie sme jeho potomkovia ani dediči. Doktor Kittel je našou inšpiráciou, liečiteľskou aj duchovnou. Preto, z úcty k nemu, sme si zvolili meno podobné, ale nie rovnaké.