Doprava zadarmo nad 50 €Všetko čerstvé a skladom

Navigácia

Doprava zadarmo nad 50 €Všetko čerstvé a skladom

História spoločnosti

Ako to začalo

História firmy Kitl sa začala písať v roku 2005. Vtedy sa nápad pomaly začal rodiť v hlave tvorcu myšlienky Jána Vokurky. Vtedy tridsiatnik bol úspešným brand manažérom vo veľkej spoločnosti, ale hoci mal našliapnuté k výbornej kariére, cítil, že to nie je ono. Stále premýšľal o podnikaní. Vedel, že keď to nevyskúša teraz, neurobí to už nikdy.

V tom istom roku išiel spolu so svojou priateľkou, dnes už manželkou, do Indonézie.Už tam hľadal nápady, inšpiráciu. Obchádzal trhoviská, stánky, uličky a hľadal. Inšpirácia sa ale stále neobjavovala. Bola to nakoniec jeho partnerka, ktorá mu vnukla myšlienku vyrábať nápoje z byliniek a navyše podľa regionálnych receptúr. Najprv nápad zavrhol, ale postupne nad ním začal  uvažovať viac a po návrate z Indonézie už vedel, kam sa jeho podnikateľská dráha bude uberať.

K prvej vyrobenej dobrote vo fľaši však trvala ešte dva a pol roka dlhá cesta.Najprv si Jan Vokurka našiel k svojmu podnikania partnerov.  S nápadom vyrazil za svojimi bývalými šéfmi zo spoločnosti Soare sekt, Henrichom Sobotou a Romanom Žďárským. Zoznámil ich so svojim plánom a víziou, čím oboch zaujal. Práve totiž hľadali, kam sa ďalej v podnikaní uberať a tak prišiel návrh Jána Vokurky v správny okamih. Pretože mali všetci traja skúsenosti predovšetkým s vínami, rozhodli sa pre výrobu bylinného vína s upokojujúcimi účinkami. Lenže, ako to urobiť, aby nebolo len také obyčajné? Tu sa opäť osvedčil nápad partnerky Jána Vokurky a tak sa začala fáza hľadania rôznych receptov, diskusií až napokon padlo rozhodnutie. Medicinálne nápoje, to je to pravé!

Poctivo a ručne

Prvý bol Kitl Šláftruňk. Hneď prvý víkend sa na jednej farme predalo sto fliaš. Dobré znamenie!

Spočiatku sa vyrábalo v skromných podmienkach, v jednej miestnosti v centre Jablonca nad Nisou, kde pracovala jediná brigádnička. Postupne sa rozrastala výroba a aj počet produktov. Sortiment dnes okrem červeného a bieleho Šláftruňku tvoria Šumavské bylinné, Kitl Medovina, povzbudzujúci Životabudič bez alkoholu, medicinálny sirup Meducínka a Zámočnícka masť. Paletu nápojov doplňujú Syroby - zázvorový, bazový, mätový, grepový, višňový a malinový. Vyrábané sú z BIO surovín, zázvor sa dováža z Indonézie a Bazu čiernu si dokonca firma pestuje vo vlastnom sade.

„Chceme byť efektívni, a tak nám pri výrobe pomáhajú stroje. Napriek tomu stále preferujeme  ručnú výrobu. Rukami našich zamestnancov prejde každý náš výrobok. Ručne viazané sú napríklad látkové štvorčeky na uzáveroch fliaš produktu Životabudič. Veľký dôraz kladieme aj na obaly. Snažíme sa, aby boli pekné a poučné a každý majiteľ výrobku sa o ňom aj niečo zaujímavé dozvedel. Osobná starostlivosť dáva našim výrobkom jedinečný charakter.