Doprava zadarmo nad 50 €Všetko čerstvé a skladom

Navigácia

Doprava zadarmo nad 50 €Všetko čerstvé a skladom

O nás

O nás a našej filozofii

  • sme výrobcovia prvotriednych nápojov - sirupov, medicinálnych vín a medovín
  • chceme robiť najlepšie výrobky nielen v SR, ale aj v celej Európe (netušíme, či inde vo svete také výrobky konzumujú)
  • naše nápoje sami pijeme a užívame, a radi ich podávame našim rodinám i deťom
  • snažíme sa vyrábať výrobky z najlepších surovín tak, aby boli zdraviu prospešné, aby boli chuťovo vynikajúce a aby ľuďom skutočne pomáhali

Prečo sme založili firmu Kitl

  • skôr sa medicinálne sirupy a vína bežne užívali na liečenie. Je nám ľúto, že je vytlačila syntetická chémia a chceme ich vrátiť späť
  • sme z Jablonca nad Nisou, z Jizerských hôr a tunajší kraj máme radi
  • tiež máme radi bylinky a víno
  • chceme robiť "nápoje, ktoré liečia, lieky, ktoré chutia"

Prečo sa firma volá Kitl a nie Kittel

Hoci o slávnom doktorovi Kittelovi máme veľa informácií vrátane receptov, nie sme jeho potomkovia ani dediči. Doktor Kittel je našou inšpiráciou, liečiteľskú aj duchovné. Preto, z úcty k nemu, sme si zvolili meno podobné, ale nie rovnaké.

Naša filozofia

Predtým sa v Čechách o nevyliečiteľne chorých hovorievalo: "Tomu ani Kittel nepomôže". Odtiaľ sme si vzali za svoje "Kitl pomôže". Áno, musíme zarábať aby sme vôbec mohli existovať, ale chceme, aby naša práca bola prospešná nielen nám (viac v sekcii Pomáhame).

O spoločníkoch firmy Kitl

Jan Vokurka, konateľ firmy, pochádza z rodu lekárov a lekárnikov. Jeho pradedo Antonín Wellner bol spolumajiteľom známej Dobrušské firmy Josef Archleb - výrobca liečivých vín a likérov. Jan Vokurka je členom Cechu českých vinárov, to je profesijní organizácia vinárov z českej (nie moravskej!) Vinárskej oblasti. Odboru sa venuje viac ako 15 rokov, napríklad spoluzaložil firmu Soare sekt (dnes už nevlastní).

Dúfame, že vás naše medicinálne vína osloví nielen chutí, ale hlavne svojím účinkom. Až ich budete nabudúce ochutnávať, připíjejte si prosím "Na Kittela!"