Doprava zadarmo nad 50 €Všetko čerstvé a skladom

Navigácia

Doprava zadarmo nad 50 €Všetko čerstvé a skladom

Pomáhame

Kittelovsko

V duchu nášho hesla "Kitl pomôže" sa snažíme pomáhať. Zorganizovali sme verejnú zbierku "Krásne Kittelovsko", do ktorej sa mnohí z Vás zapojili, za čo veľmi ďakujeme. Zbierka bola v roku 2015 ukončená.

Kittelovo múzeum na Krásne

Prevádzkujeme Kittelovo múzeum na Krásne v dome č.p. 11, medzi "Burke" a kostolom sv. Jozefa. Múzeum je otvorené v letných mesiacoch od mája do septembra. Viac sa dozviete na samostatných stránkach venovaných múzeu.

Občianske združenie Krásnohled

Podporujeme občianske združenie Krásnohled, ktoré sa stará o organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatí ako Kittelova púť, Veľká noc na Krásne a pod.

Na Svätojozefskej púti sa tradične koná:

  • svätá omša
  • vystúpenie speváckych zborov
  • koncerty a divadelné vystúpenia

Akciu dopĺňajú predajné stánky nielen s občerstvením, ale aj s darčekovými predmetmi.

Domov Maxov

S trhaním látok, tzv. čiapočiek na náš Šláftruňk Zlatý a Rudý a tiež na Životabudič a Meducínku nám pomáhajú postihnutí s Downovým syndrómom z nášho spriateleného Domova v Hornom Maxovej. Na oplátku pomáhame my im.

Zodpovednosť k prírode

Naše Syroby plníme do sklenených fliaš, ktoré možno recyklovať. Podľa vyjadrenia spoločnosti EKOKOM možno fľaše od našich sirupov celé vhodiť do recyklačného kontajnera bez ďalšej nutnosti separácie materiálov. (Avšak môžete vytriediť aj plastový vnútrajšok fľaše, odmočiť papierový prebal a viečko dať do zmesového odpadu.) Má to zmysel, trieďte odpad!