Amatérský snímek Eleazar Kittel

Amatérský snímek Eleazar Kittel
Nebýva zvykom, aby sa amatérski filmári pustili do historickej témy. A vôbec ojedinelé je, aby to bol rovno celovečerný film. Partia nadšených filmárov z Desnej v Jizerských horách zbúrala všetky tabu a v máji 2007 uviedla do kín film "Eleazar Kittel".

Film mapuje 50 rokov Kittelovho života a zachytáva väčšinu dodnes známych kittelovských legiend. Hoci je zasadený do doby pred 250 rokmi, jeho myšlienkový odkaz je platný dodnes. Téma pokušenia, peňazí, slávy, pekla, moci aj choroby sa týkajú každého z nás. Preto určite stojí za to, túto svojím spôsobom výnimočnú snímku vidieť.
 
Perličky o natáčaní:
- Prvá klapka sa konala v deň 300-stého výročia Kittelovho krstu.
- Točil a strihal sa 3 roky.
- Náklady v desiatkach tisíc korún si amatérski filmári platili zo svojho.
- Vo filme sa objavilo 171 amatérskych hercov.
- Natáčanie jednej z davových scén (procesia) bolo ohrozené pre nedostatok hercov. Filmárom sa k účasti podarilo presvedčiť nedalekých ukrajinských robotníkov a prechádzajúcich motorkárov.
- Filmári pristupovali k natáčaniu zodpovedne, strážili si každý detail. Ani jedno auto, žiadne vysoké komíny apod. Zo záberov, natáčaných v Prahe, sa dokonca dodatočne vymazávala veža katedrály svätého Víta, ktorá v čase Kittela nestála.
- Ako každý správny film aj Eleazar Kittel obsahuje efekty - napríklad lietanie na plášti

Nás teší, že môžeme byť hlavným partnerom filmu, krst na premiére preto prebiehal štýlovo - Šláftruňkom.
 
Dňa 1. mája 2008, presne rok od svojej premiéry vyšiel film aj na DVD. Disk bol pokrstený štýlovo na Kittelovsku a Šláftruňkom. Krstným otcom sa stal Petr Linhart, hudobník, autor piesne o doktorovi Kittelovi.

Jedná sa vlastne o dvojdisk - prvý disk obsahuje samotný film, na druhom sú potom bonusové materiály (fotky, reportáže i.)

Autorom fotografií z natáčania je Karel Koláček.
 
 
Celý film Eleazar Kittel môžete prípadne zhliadnuť tu:
 
 
 
Fotografie z natáčania filmu: