Kitl Syrob Jahodový 500 ml

Kitl Syrob Jahodový 500 ml

Kitl Syrob Jahodový je hustý a chuťovo vynikajúci sirup, vyrobený z jahodovej šťavy a jahodovej dužiny. Obsahuje vysoký podiel ovocnej zložky. Vyrába sa za studena, aby si zachoval zdraviu prospešné látky.

Je vhodný na prípravu domácich osviežujúcich limonád a na dochucovanie teplých aj studených nápojov a koktailov.

Kategória Kitl Syrob
Skladom
5,99 EUR
11,98 EUR / 1 l
4,99 EUR bez DPH

Popis

Na červených plodoch jahôd si pochutnávali ľudia už v starovekom Ríme. Jahodník veľkoplodý, ktorý sa pestuje dodnes, vyšľachtil už v roku 1766 záhradník na dvore Ľudovíta XV. U nás sa začali viac pestovať v 19. storočí v oblasti Neveklovska. Jahody boli predtým označované za kráľovské ovocie či ovocie lásky. Cenené sú najmä pre svoju arómu, farbu a šťavnatosť. Jahody sa konzumujú za surova aj tepelne upravené, v podobe marmelád, sirupov, používajú sa aj na prípravu koláčov alebo ovocných knedlí, dajú sa aj zavariť ako kompót.

Dávkovanie: Pre prípravu domácich limonád rieďte najlepšie s kvalitnou vodou v pomere 1:10, na prípravu horúcich nápojov v pomere 1:8.

Zloženie: cukor, jahodové pyré (Fragaria vesca L., 12%), jahodový koncentrát (Fragaria vesca L., 8%), regulátor kyslosti: kyselina citrónová, koncentrát z mrkvy a čiernych ríbezlí, konzervačná látka: sorban draselný, vitamín C, prírodná aróma.

Skladujte v chlade a na tmavom mieste. Ovocné výťažky sedimentujú, prípadný zákal alebo pena nie je na závadu, súvisia s tým, že výrobok je prírodného pôvodu. Pred upotrebením pretrepať. Po otvorení uchovávajte v chlade a spotrebujte do 30 dní. Balené v ochrannej atmosfére.


Výrobok obsahuje v 100 ml: energetická hodnota 1411 kJ/332 kcal, tuky
< 0,5 g, z toho nasýtené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 83 g, z toho cukry 83 g, bielkoviny < 0,5 g, soľ <0,01 g, vitamín C 100 mg (125% RHP)

RHP - referenčná hodnota príjmu

Recepty z Jahodového Syrobu Kitl:

Jahodová domáca limonáda

 • Kitl Syrob Jahodový
 • Vychladená sóda
 • Ľad

Do úzkeho, vysokého pohára nalejeme Kitl Syrob Jahodový, pridáme ľad a doplníme vychladenou sódou. Ozdobíme jahodou a čerstvou mätou.

Jahodový shake

 • Kitl Syrob Jahodový
 • Vychladené mlieko
 • Ľad

Do vyššej nádoby vlejeme Kitl Syrob Jahodový, pridáme kocky ľadu a dolejeme vychladené mlieko. Dôkladne rozmixujeme a podávame vo vysokom pohári, pijeme najlepšie širokou slamkou

Jahodové Bellini

 • Kitl Syrob Jahodový
 • Suchý sekt
 • Limetková šťava
 • Ľad

Na dno vysokého pohára s ľadom nalejeme Kitl Syrob Jahodový, pridáme pár kvapiek limetkovej šťavy a celé dolejeme vychladeným suchým sektom. Ozdobíme čerstvou jahodou, môžeme pridať aj plátok limetky.

Jahodový kokteil

 • Kitl Syrob Jahodový
 • Vodka
 • Ľad

Do vysokého pohára nasypeme drvený ľad, nalejeme 1 diel kvalitnej vodky a jeden diel Kitl Syrobu Jahodového. Zalejeme vychladenou sódou. Môžete ozdobiť jahodou a vetvičkou mäty.

Recepty z Kitl Syrob Jahodový 500 ml

Jahodová domáca limonáda

Jahodová domáca limonáda

Jahodová domáca limonáda Pripravili sme si pre vás recept na domácu jahodovú limonádu. Je osviežujúci. Deti (aj dospelí) ju milujú a s každým dúškom zacítil leto! Ingrediencie: ľad vychladená sóda Jahodový Syrob Kitl čerstvé jahody mäta Postup: Do úzke, vysoké poháre nalejeme Kitl Syrob Jahodový, pridáme ľad a doplníme vychladenou sódou. Ozdobíme čerstvou jahodou a vetvičkou mäty. Kitl Syrob Jahodový s dužinou môžete objednávať v sekcii Výrobky ....

Čítajte viac

Jahodové Bellini

Jahodové Bellini

Luxusný osviežujúci kokteil so sektom, ktorý nesmie chýbať na žiadnej oslave. Vytvorte si lahodný nápoj vhodný na prípitok i oslavu. S Kitl to ide ľahko! Ingrediencie: ľad Kitl Syrob Jahodový šťava z limetky kvalitný suchý sekt čerstvé jahody čerstvá limetka Postup: Na dno vysokej pohára s ľadom nalejeme Kitl Syrob Jahodový, pridáme lyžičku limetkovej šťavy a celej dolejeme vychladeným suchým sektom. Ozdobíme čerstvou jahodou, môžeme...

Čítajte viac

Jahodový kokteil Utopená jahoda

Jahodový kokteil Utopená jahoda

Osviežujúci kokteil s vôňou jahôd. Ideálny na záhradnú party, narodeninové oslavy a večierky, ale aj len na spríjemnenie večera. Ingrediencie: drvený ľad kvalitná vychladená vodka Jahodový Syrob Kitl vychladená sóda čerstvá jahoda mäta Postup: Do vysokého pohára nasypeme drvený ľad, nalejeme 1 diel kvalitnej vodky a jeden diel Kitl Syrobu jahodového. Zalejeme vychladenú sódou. Môžete ozdobiť jahodou a vetvičkou mäty. Kitl Syrob...

Čítajte viac

Mliečny jahodový šejk

Mliečny jahodový šejk

Máte chuť na jahodový mliečny šejk? Jeho príprava je s jahodovým sirupom Kitl hračka! Vyskúšajte náš recept na jahodový šejk. Ingrediencie: Kitl Syrob Jahodový vychladené mlieko ľad Postup: Do mixéra vlejeme Kitl Syrob Jahodový , pridáme kocky ľadu a dolejeme vychladené mlieko. Dôkladne rozmixujeme. Podávame vo vysokom pohári a pijeme najlepšie širokým slamkou. Kitl Syrob Jahodový s dužinou môžete objednávať v sekcii Výrobky ....

Čítajte viac