Kitl Syrob Jahodový 5 l

Kitl Syrob Jahodový 5 l

Kitl Syrob Jahodový s dužinou je hustý a chuťovo vynikajúci sirup, vyrobený z jahodovej šťavy a jahodovej dužiny. Obsahuje vysoký podiel ovocnej zložky. Vyrába sa za studena, aby si zachoval zdraviu prospešné látky.

Jahodový sirup Kitl je vhodný na prípravu domácich osviežujúcich limonád a na dochucovanie teplých aj studených nápojov a koktailov.

Kategória Kitl Syrob
Skladom
51,99 EUR
10,40 EUR / 1 l
43,33 EUR bez DPH

Popis

Na červených plodoch jahôd si pochutnávali ľudia už v starovekom Ríme. Jahodník veľkoplodý, ktorý sa pestuje dodnes, vyšľachtil už v roku 1766 záhradník na dvore Ľudovíta XV. U nás sa začali viac pestovať v 19. storočí v oblasti Neveklovska. Jahody boli predtým označované za kráľovské ovocie či ovocie lásky. Cenené sú najmä pre svoju arómu, farbu a šťavnatosť. Jahody sa konzumujú za surova aj tepelne upravené, v podobe marmelád, sirupov, používajú sa aj na prípravu koláčov alebo ovocných knedlí, dajú sa aj zavariť ako kompót.

Dávkovanie: Pre prípravu domácich limonád rieďte najlepšie s kvalitnou vodou v pomere 1:10, na prípravu horúcich nápojov v pomere 1:8.

Zloženie: cukor, jahodové pyré (Fragaria vesca L., 12%), jahodový koncentrát (Fragaria vesca L., 8%), regulátor kyslosti: kyselina citrónová, koncentrát z mrkvy a čiernych ríbezlí, konzervačná látka: sorban draselný, vitamín C, prírodná aróma.

Skladujte v chlade a na tmavom mieste. Ovocné výťažky sedimentujú, prípadný zákal alebo pena nie je na závadu, súvisia s tým, že výrobok je prírodného pôvodu. Pred upotrebením pretrepať. Po otvorení uchovávajte v chlade a spotrebujte do 30 dní. Balené v ochrannej atmosfére.


Výrobok obsahuje v 100 ml: energetická hodnota 1411 kJ/332 kcal, tuky 
< 0,5 g, z toho nasýtené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 83 g, z toho cukry 83 g, bielkoviny < 0,5 g, soľ <0,01 g, vitamín C 100 mg (125% RHP)

Recepty z Kitl Syrob Jahodový 5 l

Jahodová domáca limonáda

Jahodová domáca limonáda

Jahodová domáca limonáda Pripravili sme si pre vás recept na domácu jahodovú limonádu. Je osviežujúci. Deti (aj dospelí) ju milujú a s každým dúškom zacítil leto! Ingrediencie: ľad vychladená sóda Jahodový Syrob Kitl čerstvé jahody mäta Postup: Do úzke, vysoké poháre nalejeme Kitl Syrob Jahodový, pridáme ľad a doplníme vychladenou sódou. Ozdobíme čerstvou jahodou a vetvičkou mäty. Kitl Syrob Jahodový s dužinou môžete objednávať v sekcii Výrobky ....

Čítajte viac

Jahodové Bellini

Jahodové Bellini

Luxusný osviežujúci kokteil so sektom, ktorý nesmie chýbať na žiadnej oslave. Vytvorte si lahodný nápoj vhodný na prípitok i oslavu. S Kitl to ide ľahko! Ingrediencie: ľad Kitl Syrob Jahodový šťava z limetky kvalitný suchý sekt čerstvé jahody čerstvá limetka Postup: Na dno vysokej pohára s ľadom nalejeme Kitl Syrob Jahodový, pridáme lyžičku limetkovej šťavy a celej dolejeme vychladeným suchým sektom. Ozdobíme čerstvou jahodou, môžeme...

Čítajte viac

Jahodový kokteil Utopená jahoda

Jahodový kokteil Utopená jahoda

Osviežujúci kokteil s vôňou jahôd. Ideálny na záhradnú party, narodeninové oslavy a večierky, ale aj len na spríjemnenie večera. Ingrediencie: drvený ľad kvalitná vychladená vodka Jahodový Syrob Kitl vychladená sóda čerstvá jahoda mäta Postup: Do vysokého pohára nasypeme drvený ľad, nalejeme 1 diel kvalitnej vodky a jeden diel Kitl Syrobu jahodového. Zalejeme vychladenú sódou. Môžete ozdobiť jahodou a vetvičkou mäty. Kitl Syrob...

Čítajte viac

Mliečny jahodový šejk

Mliečny jahodový šejk

Máte chuť na jahodový mliečny šejk? Jeho príprava je s jahodovým sirupom Kitl hračka! Vyskúšajte náš recept na jahodový šejk. Ingrediencie: Kitl Syrob Jahodový vychladené mlieko ľad Postup: Do mixéra vlejeme Kitl Syrob Jahodový , pridáme kocky ľadu a dolejeme vychladené mlieko. Dôkladne rozmixujeme. Podávame vo vysokom pohári a pijeme najlepšie širokým slamkou. Kitl Syrob Jahodový s dužinou môžete objednávať v sekcii Výrobky ....

Čítajte viac