Doprava zadarmo nad 50 €Všetko čerstvé a skladom

Syrob Pomaranč 500 ml

Syrob Pomaranč 500 ml

Pomarančový sirup Kitl je vhodný k príprave domácich osviežujúcich limonád a na ochutenie teplých i studených nápojov a kokteilov. Na výrobu 100 ml sirupu bolo použitých 108 ml ovocnej šťavy a dužiny.

Kategória Kitl Syrob , Oblúbený produkt
Skladom
5,80 EUR
11,60 EUR / 1 ml

Popis

Prevažná väčšina citrusov, ktoré sa na svete zožne, sú pomaranče. Nejde ale o pôvodne divoké ovocie, ale výsledok kríženia mandarínky a pomela. Ako prvý zmienili pomaranč starí Číňania v 4. storočí. O jeho rozšírení do Európy sa zaslúžili Maurovia, ktorí ho priviezli na území Španielska. V 10. storočí sa za pomoci zložitých zavlažovacích systémov začal pomaranč pestovať vo veľkom. Rozmachu sa dočkal spolu s rozšírením zámorských plavieb. Námorníci trpiace nedostatkom vitamínov ho brali na palubu a zaslúžili sa tak o jeho rýchle rozšírenie aj na americký kontinent. Európski šľachtici budovali pri svojich sídlach oranžéria ako výraz prepychu. Najznámejší je Oranžéria Ľudovíta XIV. vo Versailles.

Dávkovanie: Na prípravu domácich limonád rieďte najlepšie s kvalitnou vodou v pomere 1:10, na prípravu horúcich nápojov v pomere 1: 8.

Zloženie: cukor, pomarančový koncentrát (Citrus x sinensis, 14%), pomarančová dužina (Citrus x sinensis, 6%), regulátor kyslosti: kyselina citrónová, vitamín C, konzervant: sorban draselný, prírodná pomarančová aróma.

Skladujte v chlade a tme. Ovocné výťažky môžu sedimentovať, prípadný zákal alebo pena nie sú na závadu a podčiarkujú prírodný charakter produktu. Pred použitím pretrepte. Po otvorení uchovajte v chlade a spotrebujte do 30 dní. Balené v ochrannej atmosfére.

Pomarančový sirup Kitl obsahuje v 100 ml: energetická hodnota 1433 kJ / 341 kcal, tuky <0,1 g, z toho nasýtené mastné kyseliny <0,1 g, sacharidy 82 g, z toho cukry 82 g, bielkoviny <1 g, soľ <0,1 g, vitamín C (kyselina L-askorbová) 40 mg (50% *).

* Referenčná hodnota príjmu

 

Recyklujte naše fľaše. Stačí ich tak, ako sú hodiť do kontajnera na farebné sklo. Podľa vyjadrenia sklárne naozaj nie je nutné z fľaše odstraňovať ani papierovú etiketu, ani viečko. S obalom si bez problémov poradí.

Viac o tom, ako recyklovať naše Kitl fľaše sa dozviete v článku v sekcii Magazín.

 

Recepty z Kitl Syrob Pomaranč

Domáce oranžáda

Zalejte ľad pomarančovým Syrobem a vychladenú sódou, ozdobte plátkami pomaranča.

Horúci pomaranč

Pomarančový Syrob s klinčekmi a plátkom pomaranča prelejte horúcou vodou.

Orange passion

Zmiešajte ľad s vodkou a pomarančovým Syrobem. Pridajte dužinu z plodu múčenky a zalejte vychladenou sódou.

Sex on the beach

4 cl Pomarančového Syrobu Kitl, 4 cl vodky, 2 cl broskyňovej vodky, 4 cl brusnicového džúsu nalejte do ľadovej triešte, pridajte 1 dcl sódovky a dobre premiešajte.

Recepty z Syrob Pomaranč 500 ml

Domáca oranžáda

Domáca oranžáda

Recept na domáce oranžády Kitl Osviežujúci Oranžádu si pripravíte jednoducho a rýchlo aj z pohodlia domova. Osvieži a skvele chutí! Vychutnajte si leto s domácou pomarančovou limonádou. Ingrediencie: Pomarančový Syrob Kitl vychladená sóda ľad plátky pomaranča na ozdobenie čerstvá mäta na ozdobenie Postup: Plátky pomaranča a ľad zalejte pomarančovým sirupom Kitl a vychladenou sódou. Ozdobiť môžete lístočky mäty.   Pomarančový sirup Kitl...

Čítajte viac

Ľadový osviežujúci čaj s pomarančom

Ľadový osviežujúci čaj s pomarančom

Pripravili sme pre Vás silný a o to viac osviežujúci ľadový čaj s pomarančom, bylinkami a zázvorom. Prekvapte svojich kamarátov a známych príjemným vychladeným a jedinečným nápojom, ktorý skvele chutí a ľahko doplní tekutiny v horúcom lete. Ingrediencie: 2 sáčky čierneho čaju 300 ml vody 2 cm nastrúhaného zázvoru 2 štipky čerstvej medovky 2 štipky čerstvej mäty 2 plátky citrónu 100 ml Kitl Syrob Pomaranč 500 ml vody ľad Postup: Najprv...

Čítajte viac