Doprava zadarmo nad 50 €Všetko čerstvé a skladom

Smrkáček Bio 250 ml

Smrkáček Bio 250 ml

Sirup z mladých smrekových výhonkov v Bio kvalite s vitamínom C. Mladé smrekové výhonky prispievajú k normálnej funkcii dýchacieho systému. Vitamín C prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.

Kategória Kitl Smrkáček Bio , Oblúbený produkt
Skladom
5,30 EUR
21,20 EUR / 1 l

Popis

Kitl Smrkáček Bio

Kitl Smrkáček BIO je sirup z mladých smrekových výhonkov s vitamínom C. Je vhodný pre deti i dospelých pri nádche a prechladnutí. Smrekové výhonky sa pri prechladnutí využívali v tradičnom ľudovom liečiteľstve a Smrkáček na tieto tradície nadväzuje.

Kitl Smrkáček obsahuje iba 3 zložky:

  • mladé smrekové výhonky v Bio kvalite
  • trstinový cukor v Bio kvalite
  • vitamín C


Výsledkom je tak unikátny produkt na trhu - doplnok stravy v Bio kvalite.

V júli 2017 vyhlásila Potravinárska komora ČR Kitl Smrkáček Bio za najlepší inovatívny potravinársky výrobok v kategórii Mikro podnik.

Odporúčané dávkovanie:

Jedna dávka je 5 ml (čajová lyžička). Deti 1-3 roky dve dávky denne *, deti 4-6 rokov štyri dávky denne, deti nad 7 rokov a dospelí päť dávok denne. Možno riediť vodou alebo vlažným čajom v pomere 1:7.

Kitl Smrkáček vznikol na základe spolupráce s VÚPP v. v. i. Praha, Ústavu Výskumu globálnej zmeny AV ČR, v. V. I., Mendelovej univerzity v Brne, Zahraníckej fakulty Lednice a firmy Kitl s.r.o., pri riešení projektu QJ1210258.

* Možnosť podávania Kitl Smrkáčika deťom od 1 do 3 rokov veku v uvedenej dennej dávke schválila "Pracovná skupina pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu".

Rozprávka o škriatkovi Smrkáčkovi

Na hrdle každej fľaše nájdete knižôčku s rozprávkou o škriatkovi Smrkáčkovi, ktorá zaujme Vaše deti a priblíži im život v lese a liečivú silu smrekových výhonkov. Konečne prečítajte si, ako rozprávka začína:

Bol raz jeden škriatok. Naozaj maličký, takže ľudia ho pri zemi ľahko prehliadli. Často ho ale počuli, pretože hrozne nahlas kýchal. Ako bol celý malý, mal totiž nos skoro až pri zemi. A tam, ako je známe, býva chladno. Takže škriatok skoro stále smrkal, popoťahoval a utieral nos. A premýšľal, ako by sa zbavil nádchy.

Vyskúšal kde čo. Ale márne. Až sa dopočul, že v lese žije vtáčik, ktorý vraj vie liečiť. Volá sa ďateľ. Hurá, keď vie vyliečiť ohromné ​​staré stromy, určite zvládne vyliečiť aj jeden malý noštek, zaradoval sa škriatok a ponáhľal do lesa ...

Ako to s chorým škriatkom dopadne? Celú rozprávku nájdete na fľaši Smrkáčika.