Smrkáček Bio 250 ml

Smrkáček Bio 250 ml

Sirup z mladých smrekových výhonkov v Bio kvalite s vitamínom C. Mladé smrekové výhonky prispievajú k normálnej funkcii dýchacieho systému. Vitamín C prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.

Kategória Kitl Smrkáček Bio
Skladom
5,90 EUR
23,60 EUR / 1 l
4,92 EUR bez DPH

Popis

Kitl Smrkáček Bio

Kitl Smrkáček BIO je sirup z mladých smrekových výhonkov s vitamínom C. Je vhodný pre deti i dospelých pri nádche a prechladnutí. Smrekové výhonky sa pri prechladnutí využívali v tradičnom ľudovom liečiteľstve a Smrkáček na tieto tradície nadväzuje.

Kitl Smrkáček obsahuje iba 3 zložky:

  • mladé smrekové výhonky v Bio kvalite
  • trstinový cukor v Bio kvalite
  • vitamín C


Výsledkom je tak unikátny produkt na trhu - doplnok stravy v Bio kvalite.

V júli 2017 vyhlásila Potravinárska komora ČR Kitl Smrkáček Bio za najlepší inovatívny potravinársky výrobok v kategórii Mikro podnik.

Doporučené dávkovanie:

Jedna dávka je 5 ml (čajová lyžička). Deti 1-3 roky dve dávky denne*, deti 4-6 rokov štyri dávky denne, deti nad 7 rokov a dospelí päť dávok denne. Je možné riediť vodou alebo vlažným čajom v pomere 1:7.

Kitl Smrkáček vznikol na základe spolupráce s VÚPP v. v. i. Praha, Ústavu Výskumu globálnej zmeny AV ČR, v. V. I., Mendelovej univerzity v Brne, Zahraníckej fakulty Lednice a firmy Kitl s.r.o., pri riešení projektu QJ1210258.

*Možnosť podávania Kitl Smrkáčika deťom od 1 do 3 rokov veku v uvedenej dennej dávke schválila "Pracovná skupina pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu".

Zloženie (v jednej dávke 5 ml): trstinový cukor*, mladé smrekový výhonky* 250 mg (Picea abies, 5%), vitamín C 40 mg (50% RHP**).

*) z ekologického poľnohospodárstva

**) referenčná hodnota příjmu

Upozornenie: Skladujte v chlade a v tme. Rastlinné výťažky môžu sedimentovať, prípadný zákal alebo pena nie je závadou a podčiarkuje prírodný charakter produktu. Pred užitím potrepať. Nie je určený deťom mladším ako 1 rok. Neprekračujte doporučenú dávku. Uchovajte mimo dosahu detí. Nemôže byť užívaný ako náhrada pestrej stravy. Balené v ochrannej atmosfére dusíku. Po otvorení uchovajte pri teplote do 10 °C a spotrebujte do 30 dní.

Priemerná výživová hodnota v 100 ml: energetická hodnota 1470 kJ/346 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasýtené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 86,5 g, z toho cukry 86,5 g, bielkoviny < 1 g, soľ < 0,1 g, vitamín C 800 mg, t.j. 10000 % RHP**.

 

Rozprávka o škriatkovi Smrkáčkovi

Na hrdle každej fľaše nájdete knižôčku s rozprávkou o škriatkovi Smrkáčkovi, ktorá zaujme Vaše deti a priblíži im život v lese a liečivú silu smrekových výhonkov. Konečne prečítajte si, ako rozprávka začína:

Bol raz jeden škriatok. Naozaj maličký, takže ľudia ho pri zemi ľahko prehliadli. Často ho ale počuli, pretože hrozne nahlas kýchal. Ako bol celý malý, mal totiž nos skoro až pri zemi. A tam, ako je známe, býva chladno. Takže škriatok skoro stále smrkal, popoťahoval a utieral nos. A premýšľal, ako by sa zbavil nádchy.

Vyskúšal kde čo. Ale márne. Až sa dopočul, že v lese žije vtáčik, ktorý vraj vie liečiť. Volá sa ďateľ. Hurá, keď vie vyliečiť ohromné ​​staré stromy, určite zvládne vyliečiť aj jeden malý noštek, zaradoval sa škriatok a ponáhľal do lesa ...

Ako to s chorým škriatkom dopadne? Celú rozprávku nájdete na fľaši Smrkáčika.

 

Recepty z Smrkáček Bio 250 ml

Smrkáčkova „Stromovka“

Smrkáčkova „Stromovka“

Recept na koktail "Stromovka" zo Smrkáčka Stromovka je originálny recept z kuchyne Crazy Daisy Bar Prague . Úžasný nealkoholický koktail a lá stromček z nášho Kitl Smrkáček BIO. Ingrediencie: cukrová vata 2 cl smrekový sirup Kitl Smrkáček BIO 2 cl Yuzu purée 1 dl čínskeho polozeleného čaju sušené fialky Postup: V šejkri zmiešajte Kitl Smrkáček BIO s Yuzu purée a čínskym čajom. Pripravte si ľadovú drť. Do vhodnej nádoby dajte ľadovú drť a...

Čítajte viac

Horúci nápoj Kitl pri nádche a nachladnutí

Horúci nápoj Kitl pri nádche a nachladnutí

Recept na horúci nápoj Kitl pri nádche a nachladnutí  Tento recept na horúci nápoj je skvelý pre milovníkov čiernej bazy, vôna škorice a smrekového ihličia. A ak sa zároveň pýtate, "Ako uvolniť upchaný nos?", pretože máte zároveň nádchu a ste tak trochu nachladnutí – pridaný Smrkáček je pre tieto prípady ako stvorený, pretože ten nos uvolňuje. Ingredience: 1 liter vody 2 stredne veľké jablká 10 kusov klinčekov 2 kusy celej škorice 1-2 lyžice Bazového sirupu Kitl...

Čítajte viac

Horúci zázvorový Smrkáček

Horúci zázvorový Smrkáček

Recept na horúci zázvorový Smrkáček Tento recept na horúci nápoj je skvelý pre milovníkov zázvoru a vône škorice s potrebou uvolniť si nos pri nádche a nachladnutí. Určite ho vyskúšajte! Ingredience: 1 liter vody 2 stredne veľké jablká 10 ks klinčekov 2 ks celej škorice 1-2 lyžice  Zázvorového sirupu Kitl 1-2 lyžice Smrkáčika Postup: Nakrájajte dve  jablká na mesiačiky a povarte ich vo vode spolu s klinčekmi a škoricou po dobu zhruba 5-tich...

Čítajte viac

Jablkový čaj s cibuľou a Smrkáčikom

Jablkový čaj s cibuľou a Smrkáčikom

Jablkový čaj s cibuľou a Smrkáčikom Ingrediencie: Jedno veľké jablko Jedna veľká cibuľa 1 liter vody Jedna lyžica sušenej majoránky alebo 3 vetvičky čerstvej Kitl Smrkáček BIO Postup: Oloupete cibuľu a nakrájate ju na plátky. Jablko takisto nakrájate na plátky a spolu s cibuľou vložíte do hrnca. Pridáte vodu a majoránku. Privediete k varu. Akonáhle sa voda varí, hrniec odstavíte a všetko necháte spoločne min. 10 minút lúhovať. Ak už nie je čaj...

Čítajte viac

Kurkumový čaj sa smrekovým sirupom Smrkáček

Kurkumový čaj sa smrekovým sirupom Smrkáček

Sychravé počasie udrelo plnou silou a jeseň je tu, či chceme alebo nie. S ním sa objavujú aj prvé nádchy a prechladnutia. Preto sme si pre Vás pripravili originálny recept na horúci nápoj sa smrekovým sirupom Smrkáček . Vyskúšajte! Ingrediencie: 1 liter vody 2 korene čerstvé kurkumy alebo 2 lyžičky mletej kurkumy 5 cm čerstvého zázvoru šťava z 1 citróna 2 celé škorice 5 semienok kardamómu 4 lyžice sirupu Kitl Smrkáček BIO Postup: Do malého hrnca...

Čítajte viac