Kitl Syrob Maracuja 500 ml

Kitl Syrob Maracuja 500 ml

Lahodný hustý sirup vyrobený za studena z maracujovej šťavy. Je skvelý na prípravu domácich osviežujúcich limonád a na ochutenie nealkoholických a alkoholických nápojov a koktailov.

Kategória Kitl Syrob
Skladom
6,19 EUR
12,38 EUR / 1 l
5,16 EUR bez DPH

Popis

Čo ste možno nevedeli o maracuji

Maracuja. Sladkokyslá, fialová alebo žltá, a keď kvitne, vzbudzuje nevídaný obdiv. Maracuja, známa aj ako mučenka, je obľúbené ovocie pestované najmä v Indonézii, Austrálii, Afrike a Južnej Amerike, kde ju v 17. storočí objavili misionári. V minulosti bola vďaka svojmu vzhľadu považovaná za symbol Kristovho umučenia, keďže jej kvet pripomína tŕňovú korunu. Podľa legendy celá rastlina znázorňuje Kristovo ukrižovanie, na čo odkazuje aj jej český názov mučenka. Tvrdá šupka plodov ukrýva chutnú sladkokyslú žltooranžovú dužinu so semenami.

Dávkovanie: Na prípravu domácich limonád sa riedi najlepšie kvalitnou vodou v pomere 1:10.

Zloženie: cukor, koncentrát z mučenky (Passiflora edulis, 10 %), regulátor kyslosti: kyselina citrónová, prírodná aróma, konzervant: sorban draselný, vitamín C.

Skladujte na chladnom a tmavom mieste. Ovocné výťažky sa môžu usadzovať, prípadný zákal alebo pena nie sú na škodu a zvýrazňujú prirodzený charakter výrobku. Pred použitím pretrepte. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 30 dní. Balené v ochrannej atmosfére.

Výrobok obsahuje v 100 ml: energiu 1513 kJ/356 kcal, tuk < 0,5 g, z toho nasýtené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 89 g, z toho cukry 89 g, bielkoviny < 0,5 g, soľ < 0,01 g, vitamín C (kyselina L-askorbová) 50 mg (62,5 % RHP*).

* RHP - Referenčná hodnota príjmu vitamínov u dospelých

Recyklujte naše fľaše. Jednoducho ich vhoďte do farebného kontajnera na sklo. Podľa sklárne naozaj nie je potrebné odstraňovať z fľaše ani papierovú etiketu, ani uzáver. S obalom si poradia bez akýchkoľvek problémov.

Recepty na Kitl Syrob Maracuja nájdete v časti Recepty.

Recepty z Kitl Syrob Maracuja 500 ml

Osviežujúca maracujová limonáda

Osviežujúca maracujová limonáda

Vyskúšajte tento osviežujúci jednoduchý recept, ktorý si môžete dať prakticky kedykoľvek, ale hodí sa do teplého počasia a dlhých slnečných dní. Čo budete potrebovať: Kitl Syrob Maracuja perlivú vodu ĺad čerstvú mätu limetková šťava Ako na to: Do vysokého pohára vložte niekoľko kociek ľadu. Zalejte  Kitl Syrob Maracuja  (odporúčame riediť v pomere 1:10, preto dobre odhadnite množstvo) Doplňte pohár perlivou vodou a premiešajte Pridajte niekoľko...

Čítajte viac

Vášnivý koktail

Vášnivý koktail

Máte chuť na jednoduchý, ale osvěžující letní drink? Zkuste máš maracujový koktejl plný vášně! Při přípravě se ale moc nerozvášníte – bude trvat jen pár minut. Emoce se ve vás probudí až po prvních doušcích… Ingredience: Kitl Syrob Maracuja kostky ledu nebo ledová tříšť bílý rum perlivá voda čerstvá máta Postup: Do vysoké koktejlové sklenice (výborně poslouží např. sklenice na martini) nasypte několik kostek ledu nebo vyplňte ledovou tříští Nalijte Kitl...

Čítajte viac