Meducínka 250 ml

Meducínka 250 ml

Medicinálne sirup pre obdobie chrípok a prechladnutí. Vyrába sa zo zahustenej jablčnej šťavy, propolisu, liečivých byliniek a vitamínu C. Neobsahuje žiadny repný cukor. Vďaka svojmu zloženiu môžu Meducínku užívať aj deti.

Kategória Kitl Meducínka
Skladom
5,49 EUR
21,96 EUR / 1 l
4,58 EUR bez DPH

Popis

Kitl Meducínka - pre obdobie chrípok a prechladnutí

Kitl Meducínka je medicinálne sirup vhodný na užívanie v období chrípok a prechladnutí. Zložky, ktoré obsahuje, pomáhajú posilňovať prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Meducínku môže užívať v období choroby, tak preventívne, aby sa choroby predišlo.

Meducínka neobsahuje žiadny alkohol, preto ju môžu užívať deti už od šiestich rokov.

Kitl Meducínka sa stala absolútnym víťazom súťaže Výrobok roka Libereckého kraja (CZ) 2012.

 

Čo obsahuje Kitl Meducínka?

  • propolis,
  • vitamín C,
  • rakytník rešetliakový,
  • echinacea purpurová čiže echinacea,
  • barbadoská čerešňa čiže acerola,
  • ruža šípová - plod (ľudovo nazývaná šípky),
  • zahustená jablková šťava

Meducínka obsahuje iba jablkovú šťavu, žiadny cukor repný, žiadne umelé sladidlá.

 

Ako užívať Meducínku?

Deti od 6 rokov 2x denne 10ml, deti od 12 rokov 2x denne 20ml, dospelí 2x denne 40ml.

Objem 10 ml = 1 polievková lyžica; presnú dávku môžno odmerať pomocou rysiek na okraji etikety.

Kitl Meducínka sa užíva pred jedlom, ráno a večer, po dobu maximálne sedem dní. Meducínku neužívajte dlhodobo, ale len v období chrípok a prechladnutí.

Sirup môžete riediť v pomere 1: 8, najlepšie s vlažným čajom alebo s kvalitnou vodou. Voda alebo čaj nesmie byť vriaca, vyššie teploty znehodnocujú účinky Meducínky.

 

Zloženie (v 1 dávke 40 ml): zahustená jablková šťava, výťažky z bylín  160 mg (rakytník rešetliakový, echinacea purpurová, plod ruže šípovej, barbadoská čerešňa - acerola), kyselina L-askorbová (vitamín C) 250 mg (313 % OVD*) , propolis 25 mg, konzervačná látka: sorban draselný, prírodná aróma.

*OVD = odporúčaná výživová dávka

Alergény: propolis

Ostatné informácie: Doplnok stravy.

 

Dávkovanie: odporúčaná dávka je 2x denne 40 ml, deti od 6 rokov 2x denne 10 ml, deti od 12 rokov 2x denne 20 ml. Prípravok je možné zriediť studenou vodou alebo vlažným čajom v pomere 1:8. (10 ml = 1 polievková lyžica).

Skladujte v tmavom a chladnom mieste. Bylinné výťažky sedimentujú. Prípadný zákal alebo pena nie sú na závadu. Sú prirodzenou vlastnosťou prírodného produktu. Pred použitím pretrepte. Po otvorení skladujte pri teplote 10 C a spotrebujte do 30 dní.

 

Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada pestrej stravy. Nie je určené deťom do 6 rokov, tehotným a kojacim ženám, osobám alergických na včelie produkty, osobám so systémovým a autoimunitnými ochoreniami. Uchovajte mimo dosah detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Ak užívate lieky, alebo trpíte závažným ochorením, poraďte sa ss svojim lekárom alebo lekárnikom. Balené v ochrannej atmosfére dusíka.

Informácie pre diabetikov: výrobok je možné v obmedzenom množstve a po konzultácii s lekárom užívať diabetikom 1. i 2. typu, musí sa ale započítať do denného príjmu energie.

Výrobok obsahuje v 40 ml: energetická hodnota 595 kJ / 142 kcal, tuky <1g, z toho nasýtené mastné kyseliny <1g, sacharidy 34g, z toho cukry 34g, bielkoviny <1g, soľ <1g.