Doprava zadarmo nad 50 €Všetko čerstvé a skladom

Meducínka 500 ml

Meducínka 500 ml

Medicinálny sirup pre obdobie chrípok a prechladnutí. Vyrába sa zo zahustenej jablčnej šťavy, propolisu, liečivých byliniek a vitamínu C. Neobsahuje žiadny repný cukor. Vďaka svojmu zloženiu môžu Meducínku užívať aj deti.

Kategória Kitl Meducínka , Oblúbený produkt
Skladom
7,60 EUR
15,20 EUR / 1 l

Popis

Kitl Meducínka - pre obdobie chrípok a prechladnutí

Kitl Meducínka je medicinálny sirup vhodný na užívanie v období chrípok a prechladnutí. Zložky, ktoré obsahuje, pomáhajú posilňovať prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Meducínka sa môže užívať v období choroby, ale i preventívne, aby sa chorobe predišlo.

Meducínka neobsahuje žiadny alkohol, preto ju môžu užívať deti už od šiestich rokov.

Kitl Meducínka je registrovaná ako doplnok stravy.

Kitl Meducínka sa stala absolútnym víťazom súťaže Výrobok roka Libereckého kraja 2012.

Čo obsahuje Kitl Meducínka?

  • propolis,
  • vitamín C,
  • rakytník rešetliakový,
  • echinacea purpurová čiže echinacea,
  • barbadoská čerešňa čiže acerola,
  • ruža šípová - plod (ľudovo nazývaná šípky),
  • zahustená jablková šťava

Meducínka obsahuje iba jablkovú šťavu, žiadny cukor repný, žiadne umelé sladidlá.

Ako užívať Meducínku?

Deti od 6 rokov 2x denne 10ml, deti od 12 rokov 2x denne 20ml, dospelí 2x denne 40ml.

Objem 10 ml = 1 polievková lyžica; presnú dávku môžno odmerať pomocou rysiek na okraji etikety.

Kitl Meducínka sa užíva pred jedlom, ráno a večer, po dobu maximálne sedem dní. Meducínku neužívajte dlhodobo, ale len v období chrípok a prechladnutí. Sirup môžete riediť v pomere 1:8, najlepšie s vlažným čajom alebo s kvalitnou vodou. Voda alebo čaj nesmie byť vriaca, vyššie teploty znehodnocujú účinky Meducínky.

Zloženie: zahustená jablková šťava, výťažky z bylín (obsah 160mg v jednej dávke 40ml: rakytník rešetliakový, echinacea purpurová - echinacea, ruža šípová - plod, barbadoská čerešňa - acerola, vitamín C 250 mg (313% referenčnej hodnoty príjmu u priemernej dospelej osoby) , propolis 25 mg, konzervant: sorban draselný, prírodná aróma.

Alergény: propolis

Ostatné informácie: Doplnok stravy.

Odporúčaná dávka: vždy ráno a večer - dospelí 2x denne 40 ml, deti od 6 rokov 2x denne 10 ml, deti od 12 rokov 2x denne 20 ml (10 ml = 1 polievková lyžica). Možno riediť studenou vodou či vlažným čajom v pomere 1: 8. Skladujte v chlade a tme. Bylinné výťažky sedimentujú, prípadný zákal alebo pena nie sú na závadu a podčiarkujú prírodný charakter produktu. Pred použitím pretrepte. Po otvorení uchovajte pri teplote do 10 C a spotrebujte do 30 dní.

Upozornenie: Nie je určené deťom do 6 rokov, osobám citlivým na včelie produkty, tehotným a dojčiacim ženám a osobám so systémovým či iným autoimunitným ochorením. V prípade akýchkoľvek ťažkostí prestaňte prípravok podávať. Neužívajte dlhodobo. Uchovajte mimo dosahu detí. Ak užívate lieky alebo ak ste chorí, poraďte sa s lekárom. Neprekračujte odporúčanú dávku. Nemôže byť používané ako náhrada pestrej stravy. Balené v ochrannej atmosfére dusíka.

Informácie pre diabetikov: výrobok je možné v obmedzenom množstve a po konzultácii s lekárom užívať diabetikom 1. i 2. typu, musí sa ale započítať do denného príjmu energie.

Výrobok obsahuje v 40ml: energetická hodnota 595 kJ / 142 kcal, tuky <1g, z toho nasýtené mastné kyseliny <1g, sacharidy 34g, z toho cukry 34g, bielkoviny <1g, soľ <1g.