Navigácia

Kitl pomáha: Rekonštrukcia novorodeneckých izieb

31. 05. 2018 | Novinky
Kitl pomáha: Rekonštrukcia novorodeneckých izieb

Dnes bolo v Nemocnici s poliklinikou v Českej Lípe otvorené zrekonštruované novorodenecké oddelenie. Pre nás sa tak určitým spôsobom uzavrel príbeh, ktorý pre nás začal víťazstvom súťaže Výrobok roka Libereckého kraja 2017.

V tejto súťaži získal celkové víťazstvo Kitl Syrob Malinový, Kitl Smrkáček BIO sa stal víťazom v kategórii Biopotravina. Získali sme tak finančnú odmenu, ktorú sme si proste nemohli nechať pre seba a tak vznikol nápad na podporu novorodeneckého oddelenia v nemocnici v Českej Lípe. Finančnú odmenu z výhry sme navýšili na 150.000 CZK a pre túto skvelú vec sme nadchli aj Nadačný fond Dom Ronalda McDonalda a ten tak našu čiastku ešte zdvojnásobil.

Vďaka štedrosti ďalších darcov a s prispením Libereckého kraja sa potom na 13. benefičnom plese hajtmana suma vyšplhala na neuveriteľných 765.166 CZK. Táto suma bola použitá na rekonštrukciu izieb pre rodičov s deťmi v nemocnici v Českej Lípe. Rekonštrukcia prebehla na jednotku a dnes boli tieto modernizovanej izby slávnostne otvorené.

Máme z toho úprimnú radosť, pretože sa rekonštrukcia naozaj podarila!

Veríme, že v týchto krásnych izbách bude pre mamičky aj novorodenca pobyt čo možno najpríjemnejší.