Kitl Eligin Bio 120 kapsúl

Kitl Eligin Bio 120 kapsúl

Eligin je extra silný zázvor na podporu imunity s vitamínom C. Je vyrobený z kvalitného Bio zázvoru s vysokým množstvom účinných látok. Eligin je v špeciálnych kapsuliach pre potlačenie pálivej chuti.

Eligin je registrovaný ako doplnok stravy.

Kategória Kitl Eligin Bio
Skladom
32,39 EUR
0,77 EUR / 1 g
26,99 EUR bez DPH

Popis

Kedy užívať Kitl Eligin BIO

Ďumbier (ľudovo aj zázvor), ktorý Kitl Eligin BIO obsahuje:

 • Prispieva k prirodzenej obranyschopnosti imunitného systému
 • Pomáha k normálnej funkcii tráviaceho traktu 
 • Má antioxidačný účinok
 • Pomáha udržiavať normálnu hladinu cukru a tukov v krvi
 • Pomáha potlačiť prejavy vracania (napr. pri tehotenstve alebo cestovaní)
 • Pomáha normálnej funkcii dýchacieho systému
 • Prispieva k udržaniu normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému

Vitamín C, ktorý je v Eligine obsiahnutý:

 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
 • Je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu

Účinné látky v Kitl Eligin BIO

Kitl Eligin BIO má extra vysoký obsah účinných látok - 6-Gingeroly a 6-shogaolu. Nie každý zázvor obsahuje rovnaké množstvo týchto látok. Zloženie v oddenciách zázvoru sa mení v závislosti od pôvodu suroviny a čase zberu. V Kitl do Eliginu spracovávame vysoko kvalitnú BIO surovinu z Indonézie s nadpriemerným množstvom účinných látok.

Porovnanie obsahu účinných látok:

Zdroj: Analýza laboratória Ústavu výskumu globálnej zmeny AV ČR, v.v.i., január 2017

Odporúčané dávkovanie Eliginu:

 • K nešpecifickému zvyšovanie odolnosti organizmu je možné užívať dlhodobo 2-3 kapsule 2x denne.
 • Na podporu imunity pri akútnych stavoch krátkodobo až 12 kapsúl denne.
 • Na potlačenie vracania 2 kapsule 2x denne, začať užívať 1-2 dni vopred.

Vyššie dávkovanie len po konzultácii s ošetrujúcim lekárom. Užívať pri jedle a zapiť dostatočným množstvom vody. Eligin nie je určený deťom do 6 rokov veku.

Věškeré podrobné informácie o Kitl Eligin BIO nájdete na stránkach www.eligin.com.

Zloženie (hmotnosť 1 kapsule 350 mg): ďumbierový extrakt* 292 mg (Ďumbier lekársky, Zingiber officinale Rosc.), kyselina L-askorbová (vatamín C) 58 mg (73 % OVD**). Rozpustná kapsula je vyrobená z hypromelózy a gelanovej gumy. Ďumbierový (zázvorový) extrakt obsahuje v jednej kapsuly 2801 µg 6-gingerolu a 1353 µg 6-shogaolu***

*) z ekologického poľnohospodárstva, **) odporúčaná výživová dávka, ***) analýza laboratória Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i., január 2017

Upozornenie: Kapsula je úplne stráviteľná a rozpustí sa až v čreve, vďaka tomu potlačí pálivé účinky extra silného zázvoru. Práškový obsah kapsule je možné konzumovať samostatne. Skladujte v chlade a tme. Uchovávajte mimo dosah detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. Nevhodné pre deti do 6 rokov. Nevhodné pre osoby užívajúce lieky proti zrážanlivosti krvi (napr. warfarin). Nevhodné pri zápale žalúdka. Pri žlčníkových kameňoch odporúčame použitie prípravku konzultovať s lekárom. Nemôže byť používané ako náhrada pestrej stravy.

Nežiaduce účinky: Pri nedostatočnom zapití je možné pociťovať chvíľkové pálenie v nadbrušku, ktoré pominie v priebehu niekoľkých minút. U citlivejších osôb sa môže na niekoľko minút po požití dostaviť pocit tepla alebo pálenia záhy. Ďumbier (zázvor) a ani vitamín C sa neakumulujú v organizme, preto je možné prípravok užívať dlhodobo.

Za vývojom Kitl Eligin BIO stoja poprední českí vedci:

 • prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc. (Popredná česká imunologička a nositeľka Ceny Milady Paulovej v oblasti klinickej medicíny. Prednostka Ústavu imunológie 2. lekárskej fakulty UK, kde sa zaoberá poruchami imunity. Tiež vedie výskum imunoterapie nádorov.)
 • prof. Ing. Jan Tříska, CSc. (V minulosti bol vedeckým pracovníkom, vedúcim Laboratória a zástupca riaditeľa Spol. Laboratórií ČSAV České Budějovice. V súčasnosti pracuje ako vedecký pracovník Ústavu výskumu a globálnej zmeny AV ČR, v.v.i. a tiež prednáša na JU.)
 • Ing. Milan Houška, CSc. (Vedecký a výskumný pracovník vo Výskumnom ústave potravinárskeho priemyslu, neskôr vo Výskumnom ústave potravinárskom Praha, v. V. I.)

Video z prednášky na tému Nedôstojné účinky zázvoru očami imunológa od prof. MUDr. Jiřiny Bartůňková, DrSc., ktorá stojí za vývojom Kitl Eligin BIO (skrátený záznam):

 

Celý záznam prednášky nájdete na stránkach www.eligin.com.

 

Kitl Eligin BIO je vhodný pre vegetariánov a vegánov.

V kapsuliach Kitl Eligin BIO bolo overené, že sú vhodné pre vegetariánov a vegánov.